KONTAKTY

Bohemiasoft s.r.o.
Rudolfovská tř. 247/85
České Budějovice 37001
tel: +420 776 766 412
napište nám

O FIRMĚ
O firmě

Budova firmy Železnobrodské strojírny s.r.o. byla postavena v roce 1965 jako součást n.p. Železnobrodské sklo – Strojní pomocné provozy.

Tyto strojní provozy zabezpečovaly pro podniky koncernu Jablonecká bižuterie sklářské a bižuterní stroje, servis, opravy těchto strojů a náhradní díly. V roce 1990 se organizace osamostatnila od státního podniku ŽBS a vznikl s.p. Železnobrodské strojírny. V roce 1992 byla založena nová společnost STROJÍRNY ŽELEZNÝ BROD s.r.o., a ta v rámci procesu velké privatizace koupila nynější organizaci.Postupně bylo realizováno rozšíření stávajícího areálu o prostory skladu a garáže, provedena plynofikace a řada modernizací a oprav a to jak strojního zařízení, tak budovy.

 

V současné době má firma 25 zaměstnanců. Pro výrobu jsou používány univerzální stroje a CNC soustruh. Produkce je orientována na zakázkovou výrobu vesměs podle dokumentace zákazníků. Největší objem odbytu představuje automobilový průmysl a průmysl kolejových vozidel, a to především speciální nářadí určené pro servisy jak tuzemské, tak zahraniční. Další součástí dodávek jsou stroje pro sklářskou a bižuterní výrobu, opravy těchto strojů a zajišťování náhradních dílů. Skladbu výrobního programu doplňuje zakázková všeobecná strojírenská výroba.


Železnobrodské strojírny jsou nastupující společností Strojíren Železný Brod.

MTZlNm